Masz ochotę na zupe znajdziesz ją w Okiem i Brzuchem

12047336_709929545807750_1208017452_nW większości domów w naszym kraju zupa jest nie odłączną potrawą każdego obiadu serwowana, jako pierwsza może stanowić w zasadzie przystawkę przed głównym daniem. W miejscach, po których ja się poruszam możemy zazwyczaj spotkać kawiarnie, restauracje, fast food serwujące zazwyczaj drugie dania. Owszem zupy też możemy spotkać, ale zazwyczaj sprzedawany jest rosół lub barszcz, cena nie jest satysfakcjonująca, więc w zasadzie często ją pomijamy. Kiedyś pomyślałam, że ciekawym pomysłem było by miejsce, w którym można było by zjeść zupę i ku mojemu zdumieniu takie miejsce się pojawiło. Okiem i brzuchem nazwa lokalu raczej nie sugeruje, że podawane są tutaj zupy będąc szczera ona nawet nie wskazuje, że sprzedają tu jedzenie.

Lokal jest niewielki przyjemnie urządzony, ale mało w nim miejsca. Już od wejścia widnieje menu, które jest złożone z 6 zup o ile dobrze pamiętam. Trzy z mięsem i trzy warzywami, które kosztują 8-9 zł mam nadzieje, że cena jest stała, ponieważ byłam jak na razie tylko raz. Ktoś może powiedzieć, że to niewielki wybór jak na lokal, który serwuje jedynie zupy, ale z tego, co słyszałam codziennie możemy spotkać inne, więc jest to na pewno duży pozytyw poniekąd. Z menu wybrałyśmy „Do chrzanu-łosoś wędzony, chrzan, warzywa, makaron oraz fikumiku-kurczak, dynia hokkaido, por, warzywa”

12053276_709929572474414_1920960430_nKażda z zup smakowała inaczej często zdarza się tak, że, mimo że zamawia się dwie inne zupy mają one ten sam smak nie wiem jak ci kucharze to robią, ale tak jest. Tu na szczęście było inaczej Do chrzanu była lekko kwaskowa mnie osobiście nie smakowała, ponieważ smak przypominał mi trochę zupę ogórkową. Moja natomiast była wyjątkowo dobra smak był zrównoważony i gdybym miała okazję ją kupić ponownie z pewnością bym to zrobiła. Jak widać na załączonych obrazkach obie zupy prezentowały się dobrze i przede wszystkim zupy było dużo, mimo że był to rozmiar najmniejszy. Żadna z nas nie mogła zjeść do końca swoje potrawy. Dlatego też zmuszone byłyśmy kupić opakowanie na wynos. Ciekawostką jest, że jeśli kupujecie zupę na wynos jest ona znacznie mniejsza niż jeśli wybierzecie opcje na miejscu.

Moja ocena 4/5

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>